RabbitLoader przyspieszy Twoją stronę WordPress

Nie tylko przyspieszy, ale także świetnie zoptymalizuje ją pod kątem metryk Web Vitals, a do tego w dobrej cenie.

RabbitLoader, to aplikacja o której do tej pory nie wiedziałem, ale przecież nie sposób wiedzieć o wszystkich narzędziach do optymalizacji stron, prawda? Zwłaszcza jak chodzi o środowisko WordPressa 😀

Dowiedziałem się o króliku przeglądając oferty na AppSumo. Nie było takiej opcji żebym odpuścił taką aplikację. Musiałem ją kupić i sprawdzić. W momencie gdy piszę ten tekst oferta lifetime wciąż jest dostępna:

RabbitLoader - Faster load times for WordPress | AppSumo
Speed up loading times for your WordPress and WooCommerce site

Do czego służy RabbitLoader

Przede wszystkim jest to aplikacja, której zadaniem jest możliwie jak najlepsze zoptymalizowanie Twojej witryny pod kątem jej wydajności i wyników Web Vitals, które dla wyszukiwarki Google są jednym z wielu czynników rankingowych.

RabbitLoader to alternatywa dla Nitropack'a i wydaje się, że radzi sobie ze swoim zadaniem całkiem nieźle, a do tego za niższą cenę wersji PRO.

Jeśli nie wiesz czym jest NitroPack zajrzyj do poniższego artykułu i wyobraź sobie, że RabbitLoader ma dokładnie to samo samo zadanie i działa w bardzo podobny sposób.

NitroPack - świetne narzędzie do optymalizacji niebezpieczne
NitroPack potrafi w kilka minut zoptymalizować wyniki jakości strony interetowej w niewiarygodny sposób, ale czy nie oszukuje?

W czym lepszy jest Nitropack

Nitropack, to bardziej dojrzały projekt, który jednak też kiedyś zaczynał. Na pewno zdacydowanie szybciej optymalizuje zasoby Twojej strony. Witrynę z około 500 podstronami obrabia w ciągu około 30 minut. To świetny wynik, ale kiedyś nie było tak kolorowo. 100 podstron potrafiło optymalizować się nawet ponad 1 dzień.

RabbitLoader potrzebuje wyraźnie więcej czasu. Przy takiej stronie jak PoznajWP, gdzie do optymalizacji jest około 50 podstron (reszta to backend dla kursantów) potrzebuje kilku godzin. Trzeba więc uzbroić się w cierpliwość.

Gdy jednak już to zrobi efekt jest bardzo podobny do tego co ze stroną robi Nitropack, więc jest dobrze.

Przewagą Nitropack o której też chcę wspomnieć jest bez wątpienia to, że ma więcej opcji dostosowania optymalizacji. Do tego jest to podane w bardziej intuicyjnym opakowaniu.

Sieć CDN Nitropack też w standardzie jest lepsza, natomiast w RabbitLoader za podobną jakość CDN trzeba dodatkowo dopłacić. W stanbdardzie jest sieć o nieco gorszej latencji (oznacza to większe opóźnienia) z mniejszą ilością POS'ów.

W czym lepszy jest RabbitLoader

Wtyczka po stronie WordPressa serwuje więcej informacji o poziomie optymalizacji witryny niż wtyczka Nitropack. To miłe, bo nie trzeba logować się na stronie aplikacji, aby sprawdzić większość interesujących nas rzeczy łącznie z logami.

Interfejs wtyczki RabbitLoader w panelu WordPress

Z poziomu interfejsu wtyczki możesz wyczyścić całą pamięć witryny lub wybranych stron, możesz prześledzić wydajność poszczególnych adresów URL, sprawdzić statusy krytycznych arkuszy CSS, sprawdzić ile strona generuje ruchu w sieci CDN, a nawet dostaniesz informacje skąd pochodzi ruch i w jakim stopniu jest on buforowany 🤓

Wtyczkę znajdziesz w repozytorium WordPressa. Po jej zainstalowaniu trzeba połączyć stronę ze swoim kontem RabbitLoader.

RabbitLoader
RabbitLoader can get up to 100/100 PageSpeed score for your website, boosting search ranking by making the Core Web Vitals (aka Chrome UX report) heal …

Efekty pracy RabbitLoader'a

Do testu wziąłem obie strony z kursami czyli PoznajWP.pl i świeży projekt o wiele mówiącej nazwie: KursWordPress.pl. Ta druga strona zostanie uruchomiona oficjalnie gdy na PoznajWP zostanie zamknieta aktualizacja kursu więc na razie niewiele tu znajdziesz 😁

Nie było tak łatwo ponieważ RabbitLoader potrzebuje czasu, a że optymalizację robi z tego co zaobserwowałem etapami ciężko było się zorientować czy już dana postrona wykorzystuje pełną moc czy na razie jedzie na pół gwizdka.

💪
Wyniki były niezłe, ale piętą achillesową jest jednak CDN, który nie zapewnia stabilizacji. W efekcie raz strona ma świetne wyniki w Page Speed Insights czyli jakieś 98-100 dla urządzeń mobilnych i 100 dla desktopów, by za chwilę znacznie spadły. Te spadki spowodowane są właśnie przez opóźnienia w sieci CDN w wersji Standard.

Przykładowy test wykonany na GTMetrix. Widać, że robi przyzwoitą robotę nawet na stronie, która jest mocno naszpikowana wtyczkami ecommerce.

Przed aktywacją RabbitLoadera

Wynik na GTmetrix przed aktywacją RabbilLoadera

Po aktywacji RabbitLoadera

Wyniki po aktywacji RabbitLoadera pokazują znaczną poprawę szybkości i jakości.

Czy warto zainwestować

Jeśli mowa o ofercie lifetime na AppSumo: 3x TAK. Cena za dozywotni dostęp to 59 dolarów z transferem miesięcznym CDN na poziomie 100 GB! i z możliwością optymalizacji 5 witryn, to rewelacyjna oferta. Nawet jeśli teraz CDN pozostawia w mojej ocenie nieco do życzenia, to prędzej czy poźniej ten problem zostanie wyeliminowany w procesie dalszego rozwoju.

Za podobne parametry na Nitropack musiałbyś płacić około 50 dolarów miesięcznie i to tylko dla jednej strony. Przy pięciu to 250 dolarów miesiąc w miesiąc. Kolosalna różnica. Sprawdź czy oferta jest jeszcze dostępna:

RabbitLoader - Faster load times for WordPress | AppSumo
Speed up loading times for your WordPress and WooCommerce site

Jeśli zostanie zamknięta, to oficjalne ceny zaczynają się od 0 zł, choć w wersji bezpłatnej  transfer masz na poziomie tylko 2 GB więc raczej do przetestowania, albo dla stron z minimalnym ruchem, lub takich gdzie grafiki, fotografie itp... pojawiąją się rzadko lub wcale :)

Cennik w abonamencie miesięcznym RabbitLoader

Patrząc powyżej na plany płatne to przy rozliczeniu miesięczny zapłacisz tylko 10 dolarów za pakiet oferujący 20 GB transferu. Dla porównania najtańszy pakiet NitroPack w cenie dwukrotnie wyższej (21 dolarów) oferuje raptem 5 GB więcej.

Te 20 GB transferu uwierz, że wystarczy w większości standardowych projektów i to z dużą nawiązką. Za jedyne 2 dolary miesięcznie będziesz mógł skorzystać z sieci CDN Premium, a więc koszt nawet w tym wypadku jest znacznie niższy 12 USD (RabbitLoader) do 21 USD (NitroPack).

RabbitLoader

Świetna optymalizacja wydajności stron opartych na WordPressie i WooCommerce.

Przejdź na stronę RabbitLoader

Podsumowanie

Wydajności nigdy za wiele 🤓 Pamiętaj o tym uruchamiając jakąkolwiek stronę w Internecie. Nie znaczy to jednak, że masz instalować po kilka wtyczek. Nie o to chodzi i nie tak to działa. Wręcz przeciwnie. Powinieneś wybrać jedno konkretne narzędzie do optymalizacji wydajności i na nim sie skupić. Użycie kilku na raz może przynieść odwrotny skutek.

RabbitLoader to taki sam kombajn jak NitroPack. Optymalizacji plików, optymalizacja obrazów, sieć CDN itd... Jeden potwór na wszystkie bolączki, a przynajmniej na większość z nich 😉

Udało Ci się zapisać do Wooj
Świetnie! Przejdź teraz do kasy, aby uzyskać pełny dostęp do wszystkich treści premium.
Błąd! Nie można się zarejestrować. Nieprawidłowy link.
Witamy ponownie! Udało Ci się zalogować.
Błąd! Nie można się zalogować. Proszę spróbować ponownie.
Sukces! Twoje konto zostało w pełni aktywowane, masz teraz dostęp do wszystkich treści.
Błąd! Transakcja Stripe nie powiodła się.
Sukces! Twoje dane rozliczeniowe zostały zaktualizowane.
Błąd! Aktualizacja informacji rozliczeniowych nie powiodła się.